CMX MANGA: Eroica’dan Love, Madara, Göz Keyfaz Land, Swan, Şeytan Var

CMX Manga, Ekim 2004’te American Comic Behemoth DC Comics’ten çıkış yaptı. Ona uymak, beş başlıklarını hızlıca ele alıyor.

Eroica’dan aşkla

70’leri neredeyse hiç aklımda tutuyorum, ancak bu sanat beni ideal aldı. Büyük tüylü saçlar, Dorothy Hamill kesimleri, balıkçı yaka, rock yıldızı eşarpları, eğlence takımları, sıkı mavi kot pantolon, altın zincirler… hepsi burada. Görünüşe göre, bu geleneksel manga tarzı, kızların çizgi romanlarının onlarca yıldır görünüşünü etkiliyor. Eroica’dan Aoike Yasuko Rich’in tarihli olduğu gibi keşfettim; Velvet Goldmine film müziği, bu glamdan ilham alan flashback için en iyi arka plan müziği olacak.

Kitap, ESP ile üçlü gençlerin hikayesi olarak başlıyor, ancak Aristokrat Eroica’nın yanı sıra sanat hırsızı da hızla devralıyor. O gösterişli, çarpıcı (sık sık söylendiği gibi, onu kaçırdığımız durumda), ben merkezli ve hayattan daha büyük genel. İkinci bölümde, sanat yerine silahlı kuvvetleri önemseyen bir Alman polis olan nihai rakibini tatmin ediyoruz. İkisi, dünyanın dört bir yanındaki aynı ürünleri takip eden farklı nedenlerle sona eriyor.

Eroica aynı şekilde muhteşem erkekleri toplar, bu da diğer tüm karakterleri son derece gergin hale getirir. Bu çalışmanın yaşı, eşcinsel unsurların tam olarak nasıl ele alınacağını merak ettim. Bir karakterin bir adam tarafından öpüldükten sonra bir karakterin geçtiği (sadece daha sonra baştan çıkarıldığında ondan sonra istemek için) belirli bir “eşcinsel panik” var. Bir tane daha, ziyaretçinin bir araya gelmesini beklerken “çok fazla protesto ettiğini” düşündüğü bir yöntemle gösterilen fikir tarafından itilir.

Bu neredeyse beni bir Shonen-ai başlangıç kitabı olarak vuruyor. Yaşından dolayı, erkek aşk unsurları mizah için küçümsenir veya kullanılır. Fotoğraflar güzel, ancak sondan önce faiz oranını kaybettim.

Madara

Madara Cilt 1’de yaratıcıların Otsuka Eiji’nin yanı sıra Tajima Sho-U’nun batı tarzı biçimlendirmeyi denediğini açıklayan bir not var, bu yüzden kitap “otantik manga” olmasına rağmen soldan sağa okuyor. Bu, fantastik şeyler, gizemli yaşlı akıl hocası, harika gadget’lar ve yaratıklar ve fan hizmeti külot çekimi için doğumdan kaynaklanan çocuk gibi yönler de dahil olmak üzere CMX’in en standardıdır.

Madara, köyü saldırıya uğradığında savaşan bir şekilde bulan insan yapımı uzuvlarla bir demircinin çırağıdır. Akıl hocası vefat ederken, Madara’ya gerçek bedeninin sekiz parçasının, görevini kurarak sekiz kötü imparator generalini yenerek iyileştirilebileceğini söyler.

Sanat standarttır, ancak şiddetin derecesi ve birkaç çıplak sahne bu kitaba olgun bir derecelendirme sağlar. Öldürülen kötü adamların çoğu, bir fantezi hissi korumasına yardımcı olan insanlar değil, insansı hayvanlardır. Öngörülebilir hikaye formülü ile, bir çizgi romandan çok bir video oyunu gibi.

Göz bağı ülkesi

Kanade, insanlara dokunmaktan korkar, çünkü sık sık geldiğinde geleceklerini görür. Institution’daki yeni bir çocuk, insanların geçmişlerini görebileceği ve iki anlaşmazlığı, geleceği değiştirmenin yanı sıra denemesi gerekip gerekmediği konusunda anlaşmazlık yaratıyor. Kendini korurken önem verdiği insanları incitmekten durdurmak istiyor.

Farklı olaylar duygu üzerinde ağırdır, cesaretleri vurgular ve arkadaşları daha iyi hissettirmeye çalışmanın değeri. İkisi daha da yakınlaştıkça, hikayeler aynı şekilde dokunuşla ilgilidir.

Tsukuba Sakura’nın gözü kapalı cilt 1’in ülkesi, birincil hikayenin üç bölümünün yanı sıra tercih ettiğim iki bağımsız kısa öyküden oluşuyor. Daha kısa uzunluk, çok daha odaklanmış, daha az duman benzeri olduklarını, ellerini almak çok daha kolay olduklarını gösterir. Biri, psişik güçlerin fantezi yönleri olmadan tamamen gerçekçi, diğeri ise birincil hikaye ile tipik olarak çok daha fazlasına sahip.

İlk başta, bu kitapta onunla devam etmeyi doğrulamak için yeterli olmadığına inandım, ancak çok daha düşünceli bir ruh hali içinde tekrar okuduktan sonra, karakterlere düşünceli vurgunun yanı sıra rahat pacingini çok daha iyi takdir ettim. Neredeyse rüya gibi, ancak onu topraklanmış tutmak için felsefi endişelerle.

Kuğu

70’lerden gelen bir başka zaman kapsülü, bu sefer bale yarışmasına odaklanıyor, çok daha az kitch ve çok daha fazla cazibe. Ariyoshi Kyoko tarafından Swan’da, genç dansçı Matsumi, prestijli bir ulusal tarihsel yarışmaya davet edilir. Bu onun ilk yarışması, bu yüzden bunalmıştı, ancak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.

Birçok bit kadın balerin olmayı hayal ediyor ve bu onlar için harika, idealize edilmiş bir hikaye. Buna karşılık, çok daha çağdaş yasaklanmış dans, yarışmacılar arasında pis tekniklere ve duygusal istikrarsızlığa sahiptir. Burada, çok daha deneyimli dansçılar Matsumi’ye yardım etmeden yardımcı olurnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.