Bakuman Cilt 8

Cilt 8’de, genç çocuklar şimdi kolejde, burada klasik bir tartışmaya giriyorlar. Eski bir sınıf arkadaşı Takagi’nin manga yerine nesir hikayeleri yazmasını istiyor çünkü “romanlar daha yüksek bir edebi ifade biçimidir”. Bu meydan okuyucu Iwase, okulda düz A’ları korurken ödüllü bir edebi roman yazarak oldukça başarı. Birbirlerini etkilemeye çalışırken, o ve Takagi, tanınma veya satışların çok daha önemli olup olmadığı, ayrıca insanların çalışmaları yoluyla eğlendirmesinin değeri. Çok sayıda çizgi roman hayranının aşina olacağı bir argüman.

Iwase ilginç bir figür, özellikle de seçtiği alandaki başarılarını övmesine rağmen Takagi ile rekabet etme ihtiyacı olduğu için. Ona aşık olduğu ve kız arkadaşının yerini almak istediği ortaya çıkıyor. (Bu okuyucuya ince havadan çıkan bir motivasyon, çünkü Takagi özellikle arzu edilmiyor.) Bu, bu mangadaki klişeleşmiş kadın rollerinin üzüldüğü için çok daha fazla yem, çünkü Iwase başka bir tane, ultra- Rekabetçi top kırıcı. Yine de bu yeni planın neden dahil edildiğini görebiliyorum, çünkü Takagi’nin sadık kız arkadaşı Miyoshi için bir rakip, genç erkek okuyucular için bir ilişki draması sunuyor. (Eğer Takagi’nin kızları onun üzerinde çarpıcı ve zeki kızları olabilirse, o zaman herkes yapabilir.)

Çeşitli manga yaratıcılarının karşılaştığı sorunlar, anlaşılabilir olandan – Takagi ve editörü, komedi hikayesinin yeterli şakaya sahip olduğundan emin olmak istiyor – tuhaf (kültürel olarak) spesifik olarak, Bayan Aoki’nin sadece iç çamaşırı gözlerini çekmekle kalmayıp, aynı zamanda külotu çizmesi gerektiğinde SHOT, genç erkek okuyucuların çekici bulacağı pozlar. (Görünüşe göre, zevk almadıkları külot atış açıları var. Buna inandığımdan emin değilim.) Bu yüzden editörü ona “izmaritler ve külot çizim” konusunda uzmanlaşmış bir asistan almak için çalışıyor. Ne iş tanımı. Bunun herhangi bir ürkütücü olamayacağını düşündüm, kitapta daha sonra, inanılması gereken okunması gereken bir sırayla bir adayla röportaj yapıyorlar.

Aoki’nin çalışması, yeni bir dizi koşmak için üç güçlü yarışmacıdan biri, Takagi ve Mashiro’nun da kendilerini adadığı bir meydan okuma. Ancak, ilişki sorunları kontrolden çıkmaya devam ettiği için bu cildin tek rekabeti bu değil. Mashiro ve Azuki’nin manga konusu için saf romantizmini kullanan biri ve Azuki arasında Miyoshi ve Takagi ile ilgili sorunlara katıldığı arasında herkes aşk sorun yaşıyor.

Kişisel fedakarlıkları ve duygusal katılımı arttırmak, bunu çizgi roman yapma konusunda bir mangadan çok daha fazlasını yapar; Bu, her alanda hayallerinizi takip etmeye çalışan bir genç hayatın hikayesi. Mizahın bir kısmı, bazı erkeklerin kendi kendine rasyonelleştirmelerinin ne kadar aptalca olduğuna gülmeme rağmen, rahatsız edici bir şekilde bağımlılık yaratan ve şaşırtıcı derecede komik buluyorum. Akıllı kararlar almıyorlar, ancak bu eğlencenin bir parçası, büyüdükçe derslerini öğrenmelerini görüyorlar.

Bu, bu maliyet bilincine sahip günlerde çok fazla değer yaratan çok yoğun bir iştir. Çok sayıda şey oluyor, her bölümde heyecan verici bükülmeler var (hikayenin serileştirilmiş kökeninin bir kalıntısı) ve sanat, konuşmaların ne kadar farklı yolların dramatize edildiği konusunda olağanüstü. Paneller tipik olarak iki kişi konuşur (veya daha kötüsü, cep telefonunda bir kişi), iletmek için çok fazla diyalog ve Takeshi Obata’nın hala etkileyici oldukları, hatta bir inçten daha az alanla bile bir işaretidir. yüz.

Benim için bu serinin en iyi yanı, tüm bu genç manga yaratıcılarının Takagi ve Mashiro ve arkadaşlarının eğik geçmişleri, hepsinin aynı dergi serileştirme ödülünü istemelerine rağmen hala birbirlerine yardım ettikleri. Editörleri birbirleriyle konuşmaktan kaçınmalarını ve sadece rekabete odaklanmalarını istiyorlar, ancak çocuklar, başkalarının becerilerine saygı ve çok daha açık, modern bir yaklaşım içeren nasıl yaratılacaklarına dair yeni bir vizyona sahipler.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Tumblr

İlgili Mesajlar:

Bakuman Cilt 9as Herhangi bir bağımlılıkla, bazı durumlarda Bakuman’ın üzerimde olduğu bekletme hakkında konuşmaktan korkuyorum. Seriyi 2011’in en iyi mangumdan biri olarak adlandırdım, ne kadar memnun olduğum ve okumayı beklediğim için, ancak bununla ilgili olarak da kusurları olduğunu biliyorum …

Bir fırtına hacminde çiçek 2- serinin bu ikinci ve son hacminde diziyi hızlı bir şekilde tamamlama ihtiyacından dolayı, buradaki akış dalgalı, ancak kaçışçısında hala çok sayıda ev eğlencesi var, aksiyon-film romantizmini ele geçiriyor. İlk bölümde, Ran’ın seçilen organize nişanlısı Rinko ile tanıştık…

Bakuman Cilt 10 yuvası Kemerlerinin altında nispeten başarılı bir seri olmasına rağmen, önceki ciltlerdeki çeşitli sorunlar nedeniyle, genç erkek yaratıcılar bir kez daha Shonen Jump tarafından alınacak bir manga hikayesi geliştirmek için mücadele ediyorlar. Bir bakıma, bu bir sıfırlama, Bakuman’ı geri getiren…

Leave a Reply

Your email address will not be published.