Roger’ın Çizgi Ramblings: Roger’ın 2012 En İyi

Bu yazı aşağıda sunuldu:

Ana sayfa vurguları,
Röportajlar ve sütunlar

Roger Ash

Roger Ash tarafından

“En İyisi” listeleri tarafından su altında kaldığımız yılın o zamanı. Bu aslında, tanıdığım kitaplar, çizgi romanlar, filmler vb. Hakkında öğreneceğim sık sık sevdiğim bir şey ve denemek için yeni bir şey veriyor. Yani, bu ruhla, geçen yılki en sevdiğim çizgi romanları ve kitaplar/koleksiyonlar sunuyorum. Geçen yıl yaptığım gibi, bu listeleri iki üstüne ayırdım; biri çizgi roman, diğeri kitaplar ve koleksiyonlar için. Ayrıca, gerçekten okuduğum kitapların listesini sakladım. Geçen yıl çıkan tüm çizgi roman materyallerini okumaya bile yaklaşmadım, bazıları da FanataGraphics’in yeni Pogo Koleksiyonu ve IDW/Amerikan Comics’in Opus Koleksiyonu Kütüphanesi’ni sevmeyi dört gözle beklediğim gibi, sadece Gerçekte okuduğumu derecelendirmek için adil. Bunu göz önünde bulundurarak, geri sayım başlasın!

Çizgi roman

Roger Langridge’in kargaşası!

5) Roger Langridge’in Sıra! (Boom!/Kaboom!)

Yaratıcı Roger Langridge klasik Lewis Carroll karakterlerini alıyor ve bu macerada onlara kendi dönüşünü veriyor. Wilburforce J. Walrus ve marangoz Clyde McDunk, Kraliçe Scarlett ve Prens Rusty ile altı aydır kayıp olan ve faul oyunun kurbanı olabilecek Babaları Kızıl Kralı bulmak için güçlerini birleştiriyor. Yol boyunca kraliyet danışmanları, Gryphon, Korsanlar ve hatta belki bir snark (bir boojum olabilir) ile karşılaşırlar. Hikaye beni en iyi şekilde uzaklaştırmadı, ama ilerledikçe kahramanlar grubumuza, özellikle de gerçekten karakter olarak gelişen Wilburforce ve Kraliçe Scarlett’e bağlı olarak büyüdüm. Her zaman olduğu gibi, Langridge’in sanatını görmek için gerçek bir zevk olarak buluyorum. Bu, kimseye tavsiye etmekte sorun yaşamadığım harika bir her yaş kitabı. İlk hikaye sona ermiş olsa da, umarım Langridge, daha fazla Masal ve marangoz masallarını döndürme fırsatı bulur.

Infernal Man-Thing

4) Infernal Man-Thing (Marvel Comics)

Yıllar önce, yazar Steve Gerber ve sanatçı Kevin Nowlan tarafından bir manzara grafik romanı yayınlama planları vardı. Gerber’in Man-Thing üzerindeki çalışmalarının büyük bir hayranı olduğum için bunu gerçekten dört gözle bekliyordum. Gerber 2008’de vefat ettiğinde grafik roman hala yayınlanmadığında, geriye baktığım ve ne olabileceğini merak ettiğim projelerden biri olduğunu düşündüm. Hikaye bu yıl Infernal Man-Thing olarak yayınlandığında sürprizimi hayal edin. Hikaye eğlenceliydi ve Gerber’den sağlam bir sağladı, ancak hala hayatta kaldığını merak ettim. Nowlan’ın sanatı olağanüstü. Her yerde, bu çok keyifli bir sürpriz oldu.

Hipernatüreller

3) Hipernatürler (Boom!)

Yazarlar Dan Abnett ve Andy Lanning’in Marvel’in Kozmik Kahramanları ile yaptığı şeylerin büyük bir hayranıyım, bu yüzden kendi yaratımları evreniyle ne yaptıklarını görmek için sabırsızlanıyordum. Şimdiye kadar gerçekten yolculuğun tadını çıkarıyorum. Gelecekte, hipernatürler, birkaç yılda bir yeni ekipler yerleştirilmiş olan QuanTinuum’un resmi süper kahraman takımıdır. Başka kimsenin yapamayacağını tehdit ediyorlar. Serinin başlangıcında, bir şeyler korkunç bir şekilde yanlış gitti ve mevcut ekip kayboldu. Eski hipernatürler üyeleri neler olduğunu öğrenmek için bir araya gelir ve bunun iyi olmadığını söylemek büyük bir eksikliktir. Abnett & Lanning’in okuyucuların tarih katmanları çözüldüğü gibi bu yeni dünyayı yaratmaya çok çaba sarf ettikleri açıktır. Brad Walker, Tom Derenick ve Andres Guinaldo gibi yaratıcıların sanatıyla da oldukça iyi görünüyor. Süper kahramanların Lejyonu veya Galaksinin Koruyucuları gibi kozmik süper kahramanların hayranıysanız, bu kitap en iyisi sokak.

Fantastik Dörtlü

2) Fantastic Four/FF (Marvel Comics)

Jonathan Hickman’ın Fantastic Four (ve daha sonra FF) üzerindeki çalışmalarından çok memnun oldum, çünkü ilk olarak koşusunun başlangıcında okudum. Sanırım karakterin kişilikleri hakkında bir anlaşma var ve diziyi bir aile olarak odakladı, bu da bu kadar özel olmalarının büyük nedenlerinden biri. Ne yazık ki, Fantastic Four ve FF’deki koşusu sona erdi, ancak kitaplardan dokuma yaptığı çeşitli parsel iplikleri, bazıları uzun süredir nasıl sardığını sevdim. Dizide mükemmel bir koşuya tatmin edici bir sonuç verdi. Avengers ile ne yaptığını ve Matt Fraction’ın Marvel’in ilk ailesini Fantastic Four’u aldığını görmeyi dört gözle bekliyorum.

Popeye

1) Popeye (IDW)

Popeye’dan her zaman memnun olmasına rağmen, hiç büyük bir Popeye hayranı olmadım. Ancak, bu kitabı seviyorum! Bunun büyük bir nedeni, E.C. Segar’ın klasik karakterleri ve hikaye anlatımı için harika bir his olan Roger Langridge’in yazılmasıdır. Bunu alıyor ve biraz modern bir dönüş yapıyor ve sonuç zevkli bir çizgi romanın bir halkı. Langridge’in yazımı, Bruce Ozella, Tom Neely, Ken Wheaton ve Langridge’in kendisi, Amon’un sanatını içeren kitaptaki sabittir.g diğerleri. Öyleyse Popeye, Olive, Wimpy, Sappo, Prof. Wotasnolzle’a katılın ve geri kalanına bir çizgi roman okuduğunuz en eğlenceli ve heyecandan bazıları için! Ve siz oradayken, çok daha büyük Popeye masalları için klasik Popeye’ye göz atın!

Zilk’in zaucer

Onurlu söz: Zilk’in Zaucer (IDW). Her zaman Bredndan McCarthy’nin trippy komik hikayelerinin tadını çıkarıyorum ve burada o ve yazar Al Ewing, maça teslim ediyor. Bu gerçekten eğlenceli bir okuma.

Kitabın

Frazetta – komik şeyler

5) Frazetta – Komik Şeyler (IDW/Yoe Books)

Frank Frazetta muhtemelen kaslı savaşçılar, buxom kadınlar ve her türlü fantastik canavar içeren fantezi resimleri için hayranları tarafından bilinir. Bu kitapta göreceğiniz şey, bazı harika komik hayvan çizgi romanları ve bazı komik insanlar çizen Frazetta. Eğer bir Frazetta hayranıysanız, işinin bu küçük tarafını kesinlikle kontrol etmelisiniz. Harika çizgi roman ve eğlenceli hikayelerin hayranıysanız, burada sizin için de çok şey var. Basitçe söylemek gerekirse, bu gerçekten zevkli bir kitap. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, kitabın tam incelemesine buradan göz atabilirsiniz.

Outland: Tam Kütüphane

4) Outland: Tam Kütüphane (IDW/Amerikan Çizgi Roman Kütüphanesi)

Ben Berkeley Breathed’in Bloom İlçesinin büyük bir hayranıyım, bu yüzden şeridi bitirmeyi ve bunun yerine Outland adlı sadece Pazar günü bir şerit yapmayı seçtiğinde, yolculuğa devam etmeye hazırdım. Bu cilt, 1989’un başından 1995’te sonuna kadar her Outland çizgi romanını toplar. Şeritlerin çoğaltılması dikkat çekicidir ve önceki Bloom County ciltleri gibi, kitap bir giriş ve Nefes Alınan notlar içerir. Bloom County hayranları, Opus, Bill the Cat, Ronald Ann, Steve Dallas ve Oliver Wendel Jones gibi daha önceki şeritten çok sayıda karakteri tanıyacaklar, Mortimer Fare ve Tim W. 40 dahil olmak üzere yeni karakterlerle birlikte çizgi romandan çok sonra kaybolacak başlar. Bu cilt aynı zamanda, erkeklerin Kouch Club’ın adamları hayatlarına anlam veren şeye bakarken, ön kapakta atıfta bulunulan birçok ünlü şeridini de içerir. Outland’dan hoşlanırken, beni Bloom County’nin yaptığı gibi asla yakalamadı, sanırım öncelikle 80’lerin büyümemin çoğunu yaptığım ve Bloom County’nin buna çok bağlı olduğu gerçeğinden dolayı. Bununla birlikte, Outland’ı bir bütün olarak okumak bana şeridin daha büyük bir takdirini verdi. Bu harika bir koleksiyon ve zamanınıza değer.

Karikatür Monarch: Otto Soglow ve The Little King

3) Karikatür Monarch: Otto Soglow & The Little King (IDW/Amerikan Comics Kütüphanesi)

Bu kitabı okumadan önce küçük Kral’a sadece belirsiz bir şekilde aşinaydım ve Otto Soglow’a ve onun birçok ünlü yaratılışına mükemmel bir bakış buldum. Şeritler çok eğlenceli, genellikle düpedüz aptalca ve sanat bakmak için gerçek bir zevk. Bu cilt hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, kitabın yazdığım incelemeye buradan göz atın.

Walt Disney’in Mickey Mouse

2) Walt Disney’in Mickey Mouse Vol. 3 & 4 (Fantagraphics)

Bu dizideki ilk iki cilt geçen yıl “En İyi” listemi yaptı ve Floyd Gottfredson’un Mickey Mouse çizgi roman şeritlerini toplayan iki yeni cilt takım elbise. Gottfredson gerçekten bir hikaye anlatıcısı olarak kendi başına geliyor ve Vol. 3 Ve Yedi Hayalet, Gökyüzünde Ada ve Medioka hükümdar (Yugoslavya’da Strip yasaklandı) Vol. 4. Komik şeritler ciltlerin öne çıkan özellikleri olsa da, çizgi romanlar, karakterler ve Gottfredson’un kendisi hakkında bir dizi ek materyal de içeriyorlar. Bunlar tavsiye ettiğim çarpıcı koleksiyonlar. Bir Disney hayranı veya çizgi roman hayranıysanız, koleksiyonunuzda bu kitaplara ihtiyacınız var.

Judas Coin

1) Judas Coin (DC Comics)

Tüm yıl okuduğum en sevdiğim çizgi roman veya kitabı eller. Walter Simonson, DC evreni tarihinin çeşitli noktalarında keşfedildiği için İsa’ya ihanet etmek için Yahuda’ya ödenen bir madalyonun destansı bir hikayesini örüyor. Bu kitap, DC’nin yeni 52’sini çevreleyen tüm hoopla’da kayboldu, ancak olmamalı. Yazma ve sanat hem birinci sınıf hem de harika okuma için. Judas Coin’e daha yakından bakmak istiyorsanız, burada yazdığım kitabın incelemesinde bir göz atın.

Alien: The Illustrated Story Orijinal Art Edition

Onurlu söz: Alien: The Illustrated Story Orijinal Art Edition (Titan) ve Skippy Vol. 1: Günlük Comics 1925-1927 (IDW/Amerikan Çizgi Roman Kütüphanesi). Archie Goodwin ve Walter Simonson’un Alien adaptasyonu, çizgi romanlarda şimdiye kadarki en iyi film uyarlamalarından biridir ve bu büyük boyutlu, Simonson’un orijinal sanattan taranan tüm ihtişamıyla görmenizi sağlar. Pastanın üzerindeki krema olan birkaç bonus teklif özelliği bile var.

Skippy Vol. 1: Günlük Çizgi Roman 1925-1927

Percy Crosby’nin Skippy’sine aşina değildim, ancak Jared Gardner ile bu koleksiyon hakkında röportaj yaptığımda (burada okuyabilirsiniz), boo’yu verecek kadar büyülenmiştimk a dene. Yaptığım için minnettarım. Gardner’in Crosby’nin erken yaşamına ve çalışmalarına bir göz atan tanıtımı büyüleyici ve gerçekten şeritler için zemin hazırlıyor. Çizgi romanların kendileri çok eğlencelidir, ancak bu dönemdeki birçok çizgi romanda olduğu gibi, sadece alamadığım zamanlar var. Bazı durumlarda, anlamadığım referanslardan kaynaklanıyor ve diğer zamanlarda mizah değiştiğini ve komik olan bir şey olduğunu düşünüyorum, o zaman modern bir okuyucu için mantıklı değil. Olursa olsun, genel olarak bu eğlenceli bir şerit ve Skippy’nin yıllar boyunca nasıl geliştiğini görmek için yolculuğa çıkıyorum.

Bunlar benim seçimlerim. sen nasılsın? 2012 favorileriniz neydi? Aşağıda yorum yapın ve bana bildirin!

Şimdi bir çizgi roman oku!

Leave a Reply

Your email address will not be published.