Barrett-Jackson Orijinal Batmobile

medya sürümünü açık artırma-dünyanın en büyük koleksiyoncu otomobil müzayedesi ™ Barrett-Jackson, bugün dünya çapında en tanınmış ve popüler zevk tarihi parçalarından birini sunacağını açıkladı. 42. Yıllık Scottsdale Müzayedesi Ocak ayında – Efsanevi özelleştirici George Barris tarafından canlı aksiyon TV dizisi Batman’da orijinal 1966 Batmobile ve Adam West’in oynadığı Sinema Film Adaptasyonu olmak için sadece 1955 Lincoln Futura konsept otomobil. Otomobil, 19 Ocak Cumartesi günü 17:00-21:00 saatleri arasında Barrett-Jackson’ın 5000 Serisi ile birlikte bloğu geçecek.
Hala boya dükkanından ilk çıktığı kadar çarpıcı olan orijinal Batmobile, 1965’te Ford Motor Company’den ilk olarak Barrett-Jackson’ın Scottsdale müzayedesi işaretleyecek olduğunu düşünerek Barris’in kişisel koleksiyonunun bir parçası oldu. Otomobil ilk kez satışa çıktı.

Batmobile’i hayata geçirmek
Orijinal bir kerelik 1955 Lincoln Futura Concept Automobile başlangıçta Ford Motor Company ve Lincoln Styling Departmanında bir tasarım ekibi tarafından oluşturuldu. 195 uzunluğunda, iki kişilik, kabarcık tepesinde büyük tur otomobil prototipi, 1954’te Turin, İtalya’daki Ghia Body Works tarafından tamamen elle inşa edildi ve 1955’te Chicago’da orijinal inci don mavisi beyaz boya kaplamasında ortaya çıktı. Otomobil Gösterisi.

Otomobil, direksiyon simidinde bulunan enstrümanların yanı sıra bir itme düğmesi şanzımanı, trafik seslerini içerideki sakinlere almak ve iletmek için dış mikrofonlar ve bir dizi diğer yenilikçi cihaza sahipti. Birkaç rapora göre, Ford’un üretim otomobillerine uygulanması için yeni teknoloji hakkında bilgi edineceği bir “laboratuvar” olarak tanımlandı. 1959’da yeni bir kırmızı boya işi spor yapan Futura, filmde yer aldı, Debbie Reynolds ve Glenn Ford’un oynadığı bir öpücükle başladı.

Barris daha sonra otomobili satın aldı ve birkaç yıl boyunca garajında tuttu. 1965’in sonlarında, 20th Century Fox Television ve William Dozier’in Greenway Productions Barris ile temasa geçti ve yaklaşan TV dizileri için bir Batmobile üretmesini istedi. Bir Batmobile inşa etmek için sadece 15 gün ve 15.000 dolarlık bütçe ile Barris, Lincoln Futura Concept otomobilini şu anda orijinal ve ünlü suçla savaşan araç olarak kabul edilenlere dönüştürme kararı aldı.

Barrett-Jackson’ın başkanı ve CEO’su Craig Jackson, “George Barris’in 1966 Batmobile, tarihin en popüler Hollywood otomobillerinden biri ve takip edilecek Batmobiles nesline taşınan gerçek bir simge haline geldi” dedi. “Bu otomobil sadece kapısının ortasında oturan önemli yarasa logosunu değil, aynı zamanda televizyon tarihinde bir otomobili şovun gerçek yıldızı yapma olasılığını karşıladıkları bir zamana işaret ediyor. Ayak izlerini takip eden tüm bir endüstride devrim yarattı ve ilk kez satışa çıkarken Scottsdale’deki bloğumuzu geçmesini sağlayamadık. ”

Otomobil, 390 inç 1956 Lincoln V-8 motoru ve B&M Hydro Otomatik Şanzıman’a sahiptir. Gadget’lar arasında burun monte alüminyum kordon kesici bıçağı, yarasa ışını projektörü, hırsızlık önleme cihazı, algılama-a-scope, batscope, yarasa göz anahtarı, anten aktivatörü, polis bandı kesme anahtarı, otomatik lastik enflasyon cihazı, uzaktan batComputer, Batphone, acil yarasa dönüş kolu, ateş önleyici aktivatör, yarasa dumanı, yarasa fotoskopu ve diğer birçok yarasa gadget’ı. Gerekirse, Batmobile, arkaya monte edilmiş iki on metrelik deist paraşütü sayesinde hızlı bir 180 ° “yarasa dönüşü” yapabiliyordu.

Çeşitli televizyon/film setlerinde yer almanın yanı sıra, orijinal Batmobile, ülke çapında birçok otomobil şovu ve müzelerinde sergilendi. Otomobil ayrıca sadece Christopher Nolan’ın Batmobile belgeselinde yer alıyor. Barris’in kişisel arşivlerinden hatıra ve belgelerle birlikte açık artırmaya çıkacak.

Barrett-Jackson başkanı Steve Davis, “Hayatta bir dönemin ruhunu yakalayabilen sadece birkaç şey var ve George Barris’in Batmobile’si tam olarak bunu yaptı” dedi. “Batmobile Batcave’den çıkmanın tadını çıkarmak için eve gelen ilk çocukluk anılarının çoğunu tanımlayan, bu güne kadar güçlü bir şekilde savunacak gerçek hayranlar var. İster bir otomobil koleksiyoncusu, ister zevk tutkunu ya da rüya arabasını almak isteyen ortalama bir Joe olun, bu arabanın satışı ile Ocak ayında tarihi deneyimlemek isteyeceksiniz. ”

Barrett-Jackson hakkında çok daha fazla bilgi için ve etkinliğe bilet satın almak için (480) 421-6694’ü kontrol edin veya arayın.

Barrett-Jackson Müzayede Şirketi Hakkında
1971 yılında kurulan ve merkezi Scottsdale, Ariz.null

Leave a Reply

Your email address will not be published.